Dlaczego wygrał PiS?

Drogi narodzie – dziś bez żartów i bardzo na poważnie.

Kolejne lata rządu Prawa i Sprawiedliwości w perspektywie nas młodych nie służą niczemu dobremu. Ale łatwo jest krytykować bez choćby najmniejszej wiedzy, dlatego dziś postaram się w sposób jasny, klarowny przedstawić parę interesujących faktów.

Zacznę może jednak od tego, że bardzo się cieszę, że lewica po kilku latach nieobecności nareszcie weszła do Sejmu. Bez wątpienia jest to duży plus. Dzisiejsze wyniki wyborów do Senatu także rzucają niewielkie światło nadziei, na te beznadziejne czasy.

 

Źródło: Interia.pl

 

Nie ukrywam, że wczoraj łudziłam się na zmianę. Media społecznościowe zalewały zdjęcia z wyborów, więc miałam nadzieję, że frekwencja będzie wysoka i owszem była 61%. Jednak sam wynik wygranej partii poraża.  Osiem milionów Polaków w dużej mierze, stwierdzam to z przykrością, dało się po prostu przekupić. Demokracja w Polsce kosztuje zaledwie 500 złotych. Ale poruszmy teraz kwestię wygranego programu i jego rzeczywistych założeń.

Podwyżka płacy minimalnie brzmi dumnie prawda? To teraz trochę praktyki. Wytłumaczę najprościej, jak się da. Wyobraźmy sobie, że mamy szkołę nauki jazdy. Rząd wymyśla sobie, że od tej pory nasz pracownik ma zarabiać co najmniej 2100 zł na rękę. Jego pensja obecnie wynosi nieco mniej. Co mam zrobić? Skąd wezmę pieniądze na podwyżkę? Przecież gdyby pieniądze były, to logicznie myśląc, pracownik zarabiałby więcej. Pozostaje mi albo zwolnić kilku pracowników, tak by ich pensja przeszła na podwyżki dla tych, którzy zostają, albo podwyższyć ceny swoich usług, w tym przypadku kurs jazdy. Tylko teraz drogi czytelniku pomyśl, o ile będą musiały wzrosnąć ceny najrozmaitszych usług serwowanych przez małe i średnie przedsiębiorstwa.

Czy nigdy nie zastanawiało Was, skąd nasz biedny kraj ma tyle pieniędzy na to, by serwować niemalże każdej rodzinie 500 złotych na dziecko? To są miliardowe kwoty!

Dodatkowe emerytury też brzmią bardzo dumnie. Tu także posłużę się przykładem. Moja babcia otrzymała w ramach trzynastki dodatkowe 700 zł. Na dzisiejsze czasy i potrzeby osoby starszej wydaje się całkiem ok. Tylko zacznijmy od tego, że moja babcia miesięcznie pozostawia w aptece ok. 250 zł! Bo owszem rząd coś wspomniał o tańszych czy wręcz refundowanych lekach dla osób starszych, ale chyba gdzieś im to umknęło ?

Takich przykładów można mnożyć i każdy rozkładać na czynniki pierwsze. Ale do tego trzeba mieć podstawową wiedzę z WOSu, ekonomii i prawa.

Nie chce nikogo obrażać, ale sondażowe wyniki wyborów pokazują wprost, że na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowali mieszkańcy wsi – 56%, ludzie powyżej 60 roku życia – 55%, bezrobotni – 55%. Czy te liczby nie mówią same za siebie? Ludzie z wykształceniem wyższym wybrali inne ugrupowania…ciekawe dlaczego ?

Zródło: TVN 24
Źródło: TVN 24

 

Tak czy owak, drogi narodzie, nie płacz i nie miej pretensji, kiedy podczas zwykłych zakupów kupisz pietruszkę za 15 zł, masło za 10 zł a najtańszy chleb za 3 zł. Tak wybrałeś, tak masz. Niech żyje Polska – miodem i mlekiem płynąca!

 

PS. Doskonale rozumiem, panujący w narodzie wewnętrzny wkurw, ale pamiętajmy o wzajemnym szacunku. Możemy się nie zgadzać w swoich poglądach, ale szanujmy się nawzajem ?

0 0 vote
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments