Dostać po dupie za prawdę – to takie Polskie.

Ostatnimi czasy dużo dzieję się w moim życiu. Klasa maturalna, nauka i walka o szkołę. Nie mam czasu na swoją depresję , więc to jakiś plus. Ale do rzeczy. Na łamach portalu niezalezna.pl pojawił się interesujący artykuł pt.” Polak napisał prawdę o uchodźcach. Teraz dostaje pogróżki, a Facebook blokuje mu konto”. Jak dobrze wiemy od wielu dni uchodźcy są tematem tabu. Ciągle się o nich słyszy, mówi i tak naprawdę społeczeństwo polskie ma bardzo podzielone zdanie na ten temat. Jedni chcą im pomóc, drudzy mówią absolutne nie a reszta żyje, bo żyje. Jednakowoż warto zauważyć, że media nie do końca w trafny sposób ukazują uchodźców z Syrii.

uchodźcy

Jak wszyscy dobrze wiemy, polskie media są stronnicze i partyjne. Niezależnie czy stacja jest prywatna czy państwowa. Problem uchodźców pokazywany jest przez jednych, jako ludzi poszkodowanych potrzebujących pomocy, z tym akurat się zgodzę, że łatwo im w życiu nie jest. Ale rzadko pokazywane jest to jak uchodźcy w sposób brutalny i mało etyczny zachowują się co do danej im pomocy. Weźmy przykład podany w artykule z niezalezna.pl.

Relacja Kamila Bulonisa z podróży autokarem jadącym z Włoch do Austrii spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Odbiegała jednak znacznie od wizerunku uchodźców, który serwują mainstreamowe media. Nie było tam nic o „biednych imigrantach”, tylko o wściekłym tłumie, który atakuje innych. Wystarczy przytoczyć ten fragment: Widziałem, jak otoczyli samochód starszej Włoszki, wyciągnęli ją za włosy z samochodu i chcieli tym samochodem odjechać. Autokar, w którym się znajdowałem z grupą, próbowano rozhuśtać. Rzucano w nas gównem, walili w drzwi, żeby je kierowca otworzył, pluli na szybę…”.

Czy człowiek, który otrzymał pomocną dłoń, który może czuć się już bezpiecznie, zachowuje się jak dzikie zwierzę wobec swoich „wybawców”?! Rozumiem ludzkie instynkty. Pisała o tym Nałkowska w „Medalionach”. Ale w przypadku uchodźców nie widzę odzwierciedlenia.

syrycjaagresja

Na początku myślałam, że trzeba im pomóc. W końcu to są ludzie, którzy płacą za błędy innych. Muszą uciekać Bóg wie dokąd, bez dachu nad głową, bez prowiantu, ubrań etc. Zrobiło mi się szkoda, w takim ludzkim sensie. Tak to przedstawiły media, a jak dobrze wiemy, one potrafią najlepiej manipulować. Tu jeszcze wtrącę zdanie, że nigdy nie patrzyłam na nich przez pryzmat wyznawanej wiary.

Kiedy przeczytałam artykuł to byłam w ciężkim szoku. Nie mogłam aż uwierzyć, że to tacy agresywni ludzie. Że tak odwdzięczają się za dobroć, którą okazuje im Europa. Z całego tego wydarzenia powstało wiele akcji na Facebook’u. Jedne popierające, drugie odrzucające i trzecie, które chcą w tej sprawie referendum. Rozwiązanie problemu uchodźców wcale nie będzie łatwe. Jak przeczytałam w Internecie, Polska szykuje się na ich przyjęcie, są już pierwsze pieniądze jakie zostaną na nich przeznaczone. W kościele katolickim również mówi się o zapewnieniu dachu nad głową dla Syryjczyków. Nie ukrywam faktu, że jestem przeciwna rozbojom i władzy Muzułmanów w Polsce. Nie ukrywam również faktu, że jest mi tych ludzi szkoda. Wśród uchodźców na pewno znajdzie się ktoś, kto jest, mówiąc kolokwialne „w porządku”.  To bardzo ciężka i niewygodna dla wszystkich sprawa. Nie wiem jak to dalej będzie wyglądać. Ale na dzień dzisiejszy proszę tylko o jedno, PAMIĘTAJMY ŻE MIMO WSZYSTKO JESTEŚMY LUDŹMI.

syryjczyc

0 0 vote
Article Rating
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Eka
Eka
4 lat temu

Przeczytaj przepowiednie o.Klimuszki. Zaczelo sie i tak sie stanie no do tego doprowadzaja politycy ktorzy nie widza problemu, chca byc tak bardzo unijni ze zapominaja ze sa polakami. A my ludzie choc widzimy problem to i tak nic nie mozemy zrobic, tylko dlatego ze sa sprawy o ktorych zwykly czlowiek nie ma pojecia.