#Netflix 1983

Zrobiłam to. Po wielu latach zaprzeczeń, wyrzeczeń i poszukiwań tanich rozwiązań, postanowiłam wraz z przyjaciółką założyć konto na słynnym Netflixie. Przyznam szczerze, że nie wiem, czy była to dobra decyzja, ponieważ w przeciągu dwóch dni obejrzałyśmy naprawdę sporo. Platforma otwiera ogrom filmowych możliwości. Tym samym postaram się teraz co jakiś czas polecić Wam jakiś serial bądź film. Ostatnio recenzowałam Stranger Things, a teraz przyszedł czas na serial, o którym kiedyś coś słyszałam, ale nie miałam okazji bliżej się mu przyjrzeć. Zapraszam Was zatem do recenzji polskiego serialu 1983!

 

Fot. YouTube.com

 

Na pierwszy rzut oka myślimy, że będzie to serial scirte wojenny, oparty na jak to mówi slogan „odkrywaniu prawdy”. Tymczasem akcja serialu rozgrywa się w 2003 roku, czyli równo 20 lat po atakach terrorystycznych w 1983. Nie chciałabym zdradzać, tak jak zrobiłam to w przypadku Stranger, fabuły i akacji – odebrałabym Wam nie lada frajdę i przyjemność z samodzielnego śledztwa. Wbrew fali krytyki, która nie wiedzieć czemu zalała serial, uważam, że jest to bardzo dobre kino. W dodatku polskie kino, które naprawdę dorównuje światowym serialom. Świetny dobór miejsc, scenografii, strojów i całej masy szczegółów i szczególików powoduje, że naprawdę nie mamy powodów do wstydu.

Obsada aktorska to duży strzał w dziesiątkę. Na ekranach pojawią się nie tylko znani, ale także ci, których dawno polskie kino nie widziało. W rolę głównego inspektora wciela się rewelacyjny Robert Więckiewicz. Obok niego grają młodzi i cholernie zdolni – Maciej Musiał, Zofia Wichłacz i Michalina Olszańska. Warto także wspomnieć o mocnych rolach męskich – dawno niewidziany Mirosław Zbrojewicz czy Wojciech Kalarus, a także bardziej znany Andrzej Chyra.

 

Fot. Netflix, Krzysztof Wiktor

 

To serial, na którym zdecydowanie trzeba się skupić, wtedy nasza układanka nabiera coraz lepszych kształtów, by w końcu z ostatnim odcinkiem dać zaskakujący obraz całości. Z tego, co udało mi się przeczytać, serial doczeka się kontynuacji. Jego zakończenie jest ciekawe i zadecydowanie dające szansę na coś więcej. Ale nie pogniewałbym się, gdyby na tym sezonie zakończono pracę.

Zachęcam Was gorąco do obejrzenia tej projekcji, tym bardziej że wśród reżyserów górują znane i cenione nazwiska, jak Holland czy Adamik. 1983 to dobry i godny polecenia polski serial. Miejmy tylko nadzieję, że zapowiedziany przez reżysera drugi sezon tego wrażenia nie zepsuje.

0 0 vote
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments