Przecież każdy chce świąt.

Praktycznie każdy z nas w ostatnich dniach przed świętami, szaleje w sklepach kupując artykuły w  „promocyjnej” cenie. Wydajemy tysiące by przyozdobić nasze domy, kupić prezenty dla bliskich i zadbać o wygląd naszej choinki. Czy pośród tego szaleństwa, pamiętamy o prawdziwej istocie świąt Bożego Narodzenia? Czy pamiętamy o tych, których być może nie stać na takie dogodności na jakie stać nas?

W supermarketach roi się od ludzi napalonych na promocje. Co widoczne było przy ostatniej sprzedaży karpia w Lidlu. Kiedy zobaczyłam nagrania, a potem zdjęcia to przeżegnałam się. Istota ludzka jest zrobić w stanie wszystko żeby kupić.. KARPIA! Ot co,  starsza Pani, która w autobusie nie ustoi, tylko zawsze będzie stała nad Tobą i czekała aż ustąpisz jej miejsca, pcha się i walczy o świąteczny przysmak jak nikt inny. Świat oszalał!

W naszych, współczesnych czasach tradycja prawdziwych świąt Bożego Narodzenia znika w przedbiegach. Już nie jeździ się po choinkę do lasu, nie śpiewa się kolęd, nie wysyła świątecznych kartek. Dziś życzenia składa się na Facebook’u  albo poprzez SMS. Czy idąc ulicą słyszymy WESOŁYCH ŚWIĄT? Czy uśmiechamy się do siebie nawzajem?  Czy pamiętamy o tych, którzy na święta są sami?

Kiedy ostatni raz przy wigilijnym stole zostawiłeś puste miejsce?

Dwa tysiące lat temu na ziemię został zesłany Jezus Chrystus, by wybawić lud wybranych od grzechu pierworodnego. Przez całe swoje życie nauczał i głosił imię swojego Ojca po całym świecie.  Czas na oczekiwanie Jego przyjścia to czas szczególny. Związany z porządkami, z przystrajaniem domu,  z zakupami ale przede wszystkim czas na to by pojednać się.

Idąc za postępem technologicznym, poprzez Internet życzę Wam wszystkich WESOŁYCH ŚWIĄT!

0 0 vote
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments