Rewolucja dla palaczy czy pieniądze puszczone z dymem? Recenzja IQOS!

Po kilku tygodniach użytkowania, przetestowania urządzenia wzdłuż i wszerz, po zapoznaniu się z bogatą ofertą wszystkich możliwych na rynku wkładów, przyszedł czas na recenzję!

Zacznę od tego, że o IQOSie słyszałam już rok temu, jednak podeszłam do tematu lekceważąco i pozostałam przy tradycyjnym paleniu. Temat powrócił tej jesieni, kiedy moja mama postanowiła się na jego przerzucić. I właśnie dzięki niej miałam możliwość przetestowania urządzenia oryginalnie nazwanego IQOS 2.4 Plus. Szybko przekonałam się, że trzy dni palenia IQOSa wraz z normalnymi papierosami to zdecydowanie za mało, żeby podjąć rozsądną decyzję o zakupie i zmianie. Więc zdecydowałam, że na czas testu rzucę zwykłe palenie i przestawię się tylko na wkłady. Jak duże było moje zdziwienie, kiedy mój organizm z taką łatwością przeszedł w tryb „zdrowego palenia”!

 

Na początek kilka suchych faktów

Na stronie producenta odnajdziemy szereg informacji dotyczących urządzenia, jego obsługi, oferowanych wkładów etc. Musicie bowiem wiedzieć, że IQOS to nie elektroniczny papieros, tylko podgrzewacz tytoniu. W związku z tym obecny we wkładzie tytoń nie spala się, a jedynie podgrzewa. Tu taka mała ciekawostka normalnego papierosa spala się w temperaturze 800 stopni, a wkład IQOSa jedynie w 300! I uwierzcie mi, że rzeczywiście czuć różnicę. Na temat samego urządzenia nie ma zbyt wielu naukowych publikacji. Znalazłam zaledwie kilka, ale odnoszą się o do samej idei palenia, więc z góry skreślają każde nowe urządzenie, które jest powiązane z tym nałogiem. Nie mniej jednak przeprowadzone i opublikowane badania chińskich naukowców (Li X, Luo Y, Jiang X et al. Chemical Analysis and Simulated Pyrolysis of Tobacco Heating System 2.2 Compared to Conventional Cigarettes) jasno wskazują, że ilość spalanych substancji toksycznych I kancerogennych jest znacząco mniejsza. 

 

 

 

Zdecydowane plusy IQOSa

+ lepsze samopoczucie (brak syndromu „pierwszego papierosa”; brak uczucia suchości w gardle po wypaleniu większej ilości; lepszy oddech; brak „kaszlu palacza”)

+ brak nieprzyjemnego zapachu (wypuszczając dym, nie odczuwamy charakterystycznego dla papierosa smrodu; ilość dymu jest także mniejsza, niż przy zwykłym paleniu; nie śmierdzą nam palce, gdyż trzymamy urządzenie, a nie wkład)

+ design urządzenia, łatwość jego obsługi

+ fenomenalne podejście producenta do klienta (możliwość zupełnie darmowej wymiany urządzenia – w momencie, kiedy my zawiniliśmy lub kiedy zadziało się coś mechanicznie – przez dwa lata)

i chyba najważniejszy plus + NIE CHCE SIĘ PALIĆ ZWYKŁYCH PAPIEROSÓW

Przyznam szczerze, że gdy rozpoczynałam swoją przygodę z IQOSem, to nie miałam zielonego pojęcia, że urządzenie to ma w głównej mierze pomagać w rzucaniu palenia. Na początku paliłam około 2-3 wkłady i około 4 zwykłych papierosów. Ta ilość skrupulatnie się zmieniała, aż po trzech dniach przerzuciłam się już tylko na IQOSa. Od tamtej pory palę tylko wkłady i nie mam potrzeby/ochoty na zwykłego papierosa. Wręcz przeciwnie zaczęłam mocniej odczuwać smród zwykłych papierosów i paradoksalnie, bo sama paliłam dość długo, ten smród zaczął mi przeszkadzać. 

Wkłady, czyli tzw. HEETSy 

 

Na stronie producenta, a także w folderach informacyjnych odnajdziecie dokładne opisy wkładów zwanych HEETS. Mimo to postanowiłam podzielić się z Wami, moimi odczuciami po zapaleniu każdego, z obecnych na rynku wkładów. 

ŻÓŁTE – to najsłabsze z oferowanych przez firmę papierosy, są odpowiednikiem najbardziej klasycznego smaku papierosa. 

POMARAŃCZOWE „AMBER SELECTION” – odpowiadają wszystkim „niebieskim” papierosom na rynku, według mnie to najbardziej odpowiednia i optymalna opcja dla palaczy papierosów typu zwykłe L&M, Chesterfield etc.

MOCNO POMARAŃCZOWE – to propozycja od firmy Malboro i według mnie to swoiste połączenie „AMBERÓW” i „BRĄZOWYCH”, z lekką nutą słodyczy. 

BRĄZOWE – mają nietuzinkowy posmak czekolady i jak dla mnie śliwki, mają być nieco mocniejsze w odczuciu, ale osobiście nie czułam różnicy.

TURKUSOWE „TURQUOISE SELECTION”– są odpowiednikiem papierosów mentolowych, lecz ich nuta jest bardzo delikatna.

GRANATOWE „BLUE SELECTION” – te zdecydowanie odpowiadają mocnemu mentolowi, z pewnością przypadną do gustu palaczom np. L&M Forward lub Malboro.

 

Firma bardzo dba o klienta

Warto wspomnieć o samym wyglądzie IQOSa oraz o tym, co wraz z nim dostajemy. Zacznę od tego, że urządzenie zapakowane jest niczym urządzenie od Apple, więc od razu mamy poczucie posiadania czegoś ekskluzywnego. W zestawie znajduje się ładowarka, czyścik i patyczki. Oczywiście także instrukcja obsługi. Bardzo miłym gestem producenta jest to, że na sam początek otrzymujemy ogromną ilość profitów. Przy samym zakupie dostajemy 3 paczki papierosów za darmo, za obejrzenie filmików instruktażowych (które moim zdaniem są o wiele lepsze niż instrukcja papierowa #PokolenieObrazka) otrzymujemy kupon 1+1 za darmo. Potem dostajemy SMS, który upoważnia nas do zakupu 4 paczek w cenie jednej, a także trzy kody na zestaw 1+1. W niektórych miastach zdarzają się także vouchery na 10 paczek w cenie 1! Gdyby chcieć to podsumować to tak dobrą sprawę cena urządzenia zwraca nam się w otrzymywanych, darmowych wkładach. Dodatkowo za polecenie komuś IQOSa także otrzymujemy gratisowe paczki, podczas rejestracji nowej osoby należy podać specjalny kod.

Podsumowując

IQOS to nowoczesne urządzenie będące, moim zdaniem, rzeczywistym „zdrowszym” paleniem. Efekty ze zmiany unaoczniają się zaledwie po tygodniu – nie łapiemy szybko zadyszki, nie kręci nam się w głowie, nasze ubrania, a także my sami nie śmierdzimy.  Wiadomo, że palenie to nałóg i najlepiej byłoby je rzucić, jeśli jednak tak, jak ja czerpiecie przyjemność z palenia i pragniecie zmiany, to IQOS jest zdecydowanie mądrym posunięciem.  

IQOSa możecie w zupełności za darmo przetestować przez 7 dni. Więcej informacji znajdziecie TU 🙂

Artykuł w żaden sposób nie był sponsorowany. 

4 1 vote
Article Rating
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin Grunwald
Marcin Grunwald
6 miesięcy temu

Polecam z tego linku zamawiac https://api.iqosfriends.pl/polecam?a=OFYP4U6
Jest rabat 120zl i do tego mnostwo gratisowych paczek heetsow. Uzbieralem ich ponad 15. Polecam zdecydowanie jesli kogos interesuje taki sprzet ?

Jacek
Jacek
5 miesięcy temu

Bon na 120 zł na zakup dowolnego urządzenia IQOS, dodatkowo w gratisie kilka paczek Heets.( po zakupie i wypełnieniu ankiet 10-15 paczek za free).Oficjalna i pewna oferta, spokojnie da się wyciągąć 1.5 wagonu:).
https://api.iqosfriends.pl/polecam?a=262BFJM

Maciek
Maciek
8 dni temu

Kupon na zakup IQOS 2.4 Plus za 135 zł lub IQOS Multi za 215 zł. Mega okazja!! Dodatkowo w gratisie kilka paczek Heets.( po zakupie i wypełnieniu ankiet 10-15 paczek za free).Oficjalna i pewna oferta https://polecam.iqosclub.pl